Cichocka, Cichocki - te dwa rózne poznania, w rozumowaniu Platona

Written by sowa (») 6. 4. 2013 in category Radio Plus, read: 4298×
sk/plus-kce.jpg

Auf folgende Pinnwand gepinnt: Zarys estetyki Chazarów 

Pin-Thumbnail

https://pinterest.com/pin/452752568758841460/

Wczoraj o 13:34 w pobliżu: Frankfurt

 • Agnieszka CiesielskaSowa ciho już . nie przystoi ..
  Ad alta ...
  21 minut(y) temu przez: telefon komórkowy
 • Agnieszka Ciesielskaciho nie równa się cicho . 20 minut(y) temu przez: telefon komórkowy
 • Stefan Kosiewski@Agnieszka Ciesielska - Albert Ciesielski 0:13 6 lat temu ... gdy rozumowanie dotyczy tego, co jest przedmiotem myśli, w chwili, w której koło Tego Samego obraca się pomyślnie i objawia duszy ten przedmiot, wtedy z konieczności powstaje poznanie rozumowe i wiedza. Gdy ktoś będzie twierdził, że to, w czym powstają te dwa różne poznania, jest różne od duszy, powie wszystko prócz prawdy” – kończy Platon część dialogu nauczającą o Elementach pierwotnych i Duszy świata.

  Powyższe przytoczenie, przydługie zapewne dla oczu i uszu nawykłych już na całym Bożym świecie od paru lat do klikania tylko na twitterze za jednym razem dwóch słów: “To lubię!/ I like” na sam już tylko widok wyrazów pojedynczych: żydokomuna, Israel, Obama, Sikorski, Komorowski, Tusk, czy też kaczor; do pospiesznego reagowania przez jestestwo młodsze biorące się za kierowanie starszym, bez przeczytania i zrozumienia przekazu, bez sięgnięcia do źródeł, ad fontes, dłonią jak wodę do picia czerpali dłonią ludzie, którzy mieli zostać potem wybrani na oddzielenie od chłepczących, dokonane zostało w tym miejscu, aby móc zapytać: Któż będzie twierdził, że Jezus w Betsaidzie nie posłużył się śliną dla przywrócenia wzroku niewidzącemu (Mk 8, 22.25)?

  A czy Betsaida w dziele Stwórcy lepsza w czymkolwiek od Brzozowa i Frankfurtu z Czeladzią, w której moja śp. Mama śliną wyjmuje wciąż paproch z mojego oka, ażeby ustąpił ból kłujący i żeby dziecko przejrzało? Czyż nie uleczył głuchoniemego tak samo śliną? (Mk 7, 33).

  W Pergamonie, Aleksandrii i w Kordobie Hebrajczyk przenosi co do joty, jak w Babilonii wcześniej, z jednego języka na drugi pismo.

   

  Albert Ciesi... 

   Albert Ciesielski 0:13 6 lat temu

  Szczawnica jest miasteczkiem leżącym po drodze z Niemiec do Brzozowa a wspomina ją w napisanej przez siebie, bibliofilsko wydrukowanej, własnoręcznie oprawionej i wydanej zaledwie w 20 egzemplarzach, miłośnik słowa oraz introligator wyuczony na kursach Uniwersytetu Ludowego (Volkshochschule) w ramach kształcenia ustawicznego dorosłych, mistrz wiązania książek, Niemiec o polskim nazwisku, którego miałem niekłamaną przyjemność poznać goszcząc 22 kwietnia 2007 r. w jego mieszkaniu w Bad Soden nieopodal Frankfurtu rok po tym, jak on odwiedził ponownie Szczawnicę po 63 latach - Albert Ciesielski noszący nazwisko, które przed wiekami przyjął jego przodek, który w innym miejscu Polski postawił własnymi rękoma drewniany kościół, albowiem był cieślą tak samo, jak św. Józef.
 ciesielsi_katkuje_400x400 Brzozów dans Zniweczona rzeczywistość

Albert przebywał po raz pierwszy w Szczawnicy od kwietnia do listopada 1943 r., ewakuowany jako kilkunastoletni chłopiec z Wilhemshaven, dla ochrony przed bombardowaniami angielskich i amerykańskich samolotów, w ramach ogólnoniemieckiej akcji Kinderlandverschickung, w skrócie: KLV (wysyłanie dzieci na wieś). Razem z innymi kolegami szkolnymi mieszkał wtedy we willi Renata, uczył się i poznawał życie pod okiem Lagerführera i nauczyciela o nazwisku Schmertmann, który był półżydem, a jego syn, ćwierćżyd – w terminologii hitlerowskich, narodowych socjalistów – był kolegą klasowym Alberta, co wtedy dla niemieckiego chłopca w mundurze Hitlerjugend było rzeczą przed nim zakrytą, tabuizowaną, zaś po wojnie i po wszystkim, co Albert Ciesielski przeżył i zobaczył, stało się i jest do dzisiaj dla niego sprawą całkowicie niezrozumiałą. Łowili razem ryby w Grajcarku i w Dunajcu, łapali salamandry do terrarium urządzonego na balkonie willi, którą w 2006 r. Ciesielski odwiedził ponownie za namową Polki pomagającej żonie jego przed śmiercią, kilka godzin w tygodniu, w utrzymywaniu domu.

 

albert_ciesielski_400x400 Czeladź

W zakończeniu książki zawierającej osobiste wspomnienia, przygodę kilku miesięcy spędzonych w czasie wojny bezpiecznie, daleko od domu, oraz relację ze spotkania po 63 latach z uroczym miasteczkiem w Pieninach, które wrażliwemu chłopcu zapadło na całe życie głęboko w pamięć, Albert Ciesielski z Bad Soden w Górach Taunus zgłasza gotowość wysłania na płytce DVD gotowej do druku książki opatrzonej przezeń wykwintnym co i rzeczowym tytułem: Das KLV-Lager “Willa Renata” von 1943 in Szczawnica … und das Wiedersehen von Szczawnica nach 63 Jahren” każdemu ze swoich dawnych kolegów, który wyraziłby takie życzenie. Chciałby ich jednocześnie prosić, żeby zechcieli uzupełnić swoimi wspomnieniami i fotografiami tamten świat wspominany.

Informowałem już o tej możliwości oraz obu książkach napisanych i podarowanych przez Alberta Ciesielskiego rodzinnemu miastu, a było to w pliku mp3 i w html-u na jednym ze zlikwidowanych tymczasem cudzymi rękami blogów zawierających słowo sowa w tytule(...).

http://sowa.quicksnake.cz/Stefan-Kosiewski/Timajos-Brzozow-20121126-Wstp-do-Zarysu-estetyki-Chazarow-Stefan-Kosiewski-Yes-Poland-FO107
 

Timajos, Brzozów 20121126 Wstęp do Zarysu estetyki Chazarów. Stefan Kosiewski: Yes-Poland. FO107 | Č sowa.quicksnake.cz Timajos, Brzozów 20121126 Wstęp do Zarysu estetyki Chazarów. Stefan Kosiewski: Yes-Poland. FO107 | Česko , Slovensko 9 minut(y) temu

http://nono.blox.pl/2010/04/Stefan-Kosiewski-Katyn-to-jest-zbrodnia-a-nie.html

Agnieszka Ciesielska skomentował(a) Twój post w na stronie Msza święta czasów Chopina..
o niezmierzone morze czasu , myśli i zamiarów...
Agnieszka Ciesielska 6 kwietnia 15:57
o niezmierzone morze czasu , myśli i zamiarów ...
dziękuję Stefanie za piękną literacką odpowiedź ....
Rating:     best   1 2 3 4 5   junk

Comments

Show: standard | active first | last posts | all
Article was not commented yet.


New comment

Topic:
Name:
Notif. e-mail *:
Comment:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [img]
Answer numerically please: The sum of eleven and five