Bratanek Bermana Borowski Szanuje Prawo Polski z woli KGB PDO272 FO von Stefan Kosiewski ZECh

Written by sowa (») 30. 1. in category communists, read: 401×
judaica/adam-michnik-lech-walesa-magdalenka.jpg

https://gloria.tv/media/Ehxc862aMzB 6 lat(a) temu sowa european magazine – magazyn europejski – europäisches magazin Thursday, Jan 27, 2011  Stefan Kosiewski: Czy poseł Marek Borowski chciałby ustosunkować się do zbrodni Jakuba Bermana?  - Gdybym miał gwarancje, że obie te funkcje pełni człowiek odpowiednio wykształcony i szanujący prawo, to może ręki za tym projektem bym nie podniósł, ale gwałtownie bym nie protestował -mówił Borowski. https://twitter.com/sowa/status/693668998790127616

 

 

 Svetové združenie bývalých československých politických väzňov

SLÁVNOSTNÉ ODOVZDÁVANIE VYZNAMENANÍ MINISTRA OBRANY SR BÝVALÝM PRÍSLUŠNÍKOM VTNP PTP V ŽILINE

sowa (») | 28. 9. 2015 | přečteno: 118× |

  szcspv-sr/vojaci1.jpg ...čo je hodné neustáleho pripomínania. Neustáleho pripomínania, že sme v našej krajine prežívali aj roky 1945-1955, keď ľudia boli politicky perzekvovaní, prenasledovaní, odvlečení, internovaní, zhromažďovaní, označovaní za tzv. politicky nespoľahlivých. To je hodné neustáleho pripomínania. A je hodné podpory, aj štátu, aby naše dedičstvo zápasu za slobodu, demokraciu, právny štát, ľudské práva bolo zachované. Nemáme iné väčšie morálne dedičstvo. Bratia a sestry, česť tým, ktorí tu sú s nami, česť pamiatke tých, ktorí nás opustili... číst dál

Stefan Kosiewski

293 obserwatorów|645 240 wyświetleń Kręgi rozszerzone  -  14:52

 Senat wznowił pracę nad ustawą o prokuraturze - Wiadomości

wiadomosci.onet.pl

...Marek Borowski stwierdził z senackiej mównicy, że mógłby uznać połączenie funkcji Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, jednak stanowczo nie zgadza się z objęciem tego stanowiska przez Zbigniewa Ziobro. - Gdybym miał gwarancje, że obie te funkcje pełni człowiek odpowiednio wykształcony i szanujący prawo, to może ręki za tym projektem bym nie podniósł, ale gwałtownie bym nie protestował -mówił Borowski. - Szanowni senatorowie, tę ogromną władzę oddajecie w ręce Zbigniewa Ziobro, który tych norm nie spełnia - podsumował Borowski...https://plus.google.com/u/0/116748846165184263175/posts/MFTaHnNYhaD

https://twitter.com/sowa/status/693446601759678465

Szanowna Pani,

  Polaków nie interesuje żydowskie pochodzenie posła Borowskiego, ani jego związki rodzinne z Jakubem Bermanem; jeżeli jest Pani zainteresowana tym tematem, to polecam: The JewishGen Family Finder (JGFF); w Polsce kilka osób zajmuje się tematem skradzionej tożsamości, lecz oferowane przez nie fałszywki nie są wiarygodne.

Czy to Pani dzwoniła w marcu 2008 r. z Warszawy do Frankfurtu nad Menem, żeby powiedzieć w imieniu posła Marka Borowskiego, że nie lubi być kojarzony z nazwiskiem Berman? 

Została Pani wtedy poinformowana, że Polacy za granicą życzą sobie, żeby przewodniczący Sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą zainteresował się tematem Polskich Mogił poza granicami Kraju.  
  15-4-08

Opiekujemy się Miejscami Pamięci Narodowej, a nie otrzymujemy żadnego wsparcia ze strony państwa polskiego. Nawet na spotkania z nieżyjącym już ministrem Przewoźnikiem jeździliśmy do Konsulatu w Kolonii za swoje prywatne pieniądze. Konsul Kremer nie może już niestety tego zaświadczyć, bo został zabity w katastrofie pod Smoleńskiem tak samo jak ten minister Przewoźnik.


Czy to nie jest skandal, że poseł Marek Borowski nie odpowiedział do dzisiaj na wysłany do niego mail w tej sprawie  March 31, 2008?

Zwracaliśmy się wtedy nie o wsparcie finansowe dla niszczonych w Niemczech grobów Polaków, więźniów obozów koncentracyjnych w czasie okupacji. Daliśmy Przewodniczącemu Sejmowej Komisji szansę zainteresowanie się tematem Polskich Mogił na Słowacji, bo łączność z Polakami zawiązuje się najlepiej nad mogiłami naszych  Przodków, którym winni jesteśmy pamięć i cześć!
Owoce pracy naszych Przyjaciół w Czechach i na Słowacji poznał osobiście były konsul Kronhold, poznała pani konsul Fronczek a także inni dyplomaci RP. Czy Sejm RP potrzebuje lepszych rekomendacji od MSZ dla udzielenia pomocy finansowej dla Związku byłych Czechosłowackich Więźniów Politycznych, który ze swoich prywatnych składek członkowskich czci naszą wspólną pamięć i finansuje tablice pamiątkowe jak ta w Keżmarku, na której przypomina się o Polaku zastrzelonym przez żydokomunistów na granicach?

Jeżeli poseł Marek Borowski nie ma ochoty ustosunkować się do zbrodni popełnionych na Narodzie Polskim przez Jakuba Bermana, to niech wreszcie zadzwoni po trzech latach do pełnomocnika tej organizacji w Popradzie na Słowacji i zapyta, w czym może on tym ludziom pomóc z budżetu Sejmu RP?

A jeśli nie ma takiej pozycji w bieżącym budżecie, to proszę dokonać przesunięć budżetowych i wycofać np. wsparcie finansowe dla dywersyjnej rozgłośni w Białymstoku. Po zamachu terrorystycznym na lotnisku w Moskwie przywódcy Rosji: Putin i Miedwiediew zgodnie zapowiedzieli zemstę na tych, którzy chcieli z Rosją wywołać wojnę.


Jarosław Kaczyński uchodził za pomysłodawcę antyrosyjskich działań i prowokacji wojennych Lecha Kaczyńskiego w Gruzji. Dzisiaj Urban i środowisko zaprzyjaźnionej z nim hołoty żydowskiej w Polsce pomawia oszczerczo Kaczyńskiego o szaleństwo, żeby żydokomunistyczną SLD wypełnić próżnię polityczną po partii Kaczyńskiego, który obarcza Rosję winą za decyzję lądowania w Smoleńsku, podjętą w gronie dwóch, bliźniaczych osób rozmawiających ze sobą przez telefon satelitarny.
  
Naród Polski wspomina dzisiaj wkroczenie żołnierzy Armii Czerwonej do Auschwitz. Brat mojej matki uciekł wtedy na Kaszubach jako więzień polityczny z marszu śmierci. Jakiś Kosiewski zginął na samym początku wojny w Twierdzy Modlin, a inny w Mauthausen. Bóg nam świadkiem: Polacy nie chcą z nikim wojny.
Urban-sowa
Nie mieliśmy dotychczas na tyle siły, żeby sami pozbyć się żydokomunistycznej dominacji, przemocy fałszywych Polaków. Jeżeli jednak Urban  i jemu podobni zaczynają odczuwać STRACH, to Polak i Katolik kierując się w życiu Znakami ma chyba prawo też zapytać: w czym to Polski Naród gorszy jest od ludzi w Tunezji i w Egipcie, którzy protestują w tych dniach na ulicach i odrzucają oferowaną im przez Wschód i Zachód pomoc w dogadywaniu się w Magdalence z tyranami?

Z poważaniem Stefan Kosiewski
https://gloria.tv/media/Ehxc862aMzB

sowa-frankfurt

sowa-frankfurt

 http://www.fronda.pl/blogi/sowa/stefan-kosiewski-czy-posel-marek-borowski-chcialby-ustosunkowac-sie-do-zbrodni-jakuba-bermana,17070.html

   

 
środa, 02 kwietnia 2008 Stefan Kosiewski, Frankfurt do:

Pan Marek Borowski, Sejm RP - Biuro Poselskie, Pani Maria Bogusz

 Szanowna Pani Dyrektor, 

dziękuję za odpowiedź w sprawie pomocy na rzecz renowacji pomników na Slowacji, które upamiętniają Martyrologię Narodów.   Przepraszam, że nie podziękowałem zaraz wczoraj, po otrzymaniu od Pani odpowiedzi, ale chciałem poinformować najpierw Przyjaciół na Słowacji o zainteresowaniu się naszą wspólną Sprawą Biura Poselskiego Pana Posła Marka Borowskiego, członka dwóch Komisji Sejmu RP, które w swoich pracach mogą uwzględnić podniesiony przez nas temat.   Pomnik w Kežmarku upamiętnia także polskiego, nieznanego obywatela, który zginął na granicy do Wolnego Swiata, a pomnik w Popradzie winien przypominać wszystkim Polakom, że w agresji zbrojnej na Czechosłowację w 1968 roku wzięły też niestety udział oddziały wojskowe w polskich mundurach.   Wczoraj mieliśmy w Polsce nieszczęsny PrimaAprilis i nie chciałem być źle zrozumiany.   Dzisiaj natomiast pragnę na wstępie powiedzieć, że współpracując jako przezes Stowarzyszenia Europejskiego PONS GAULI  m.in. z panem wicepremierem Romanem Jagielińskim miałem okazję poznać panią prowadzącą jego biuro poselskie i chciałbym w tym miejscu wyrazić  uznanie nie tylko dla tej Osoby, gdyż rownie rzeczowy, kompetentny i uprzejmy  charakter miała np. moja wizyta w Będzinie, w biurze posła Dolniaka i w Czeladzi, senatora Szaleńca, bez wzgledu na moje osobiste zdanie na temat roli obu tych panów w moim życiu, czy w życiu innych Polaków. Podobne wrażenia pozostawiła w mojej pamięci wizyta w Tomaszowie Mazowieckim, u pana senatora Adamskiego.   W pracy na rzecz naszej Ojczyzny, w codziennych kontaktach zawodowych mamy w naszych społecznosciach lokalnych okazje do spotkań z ludzmi o różnych rodowodach, doświadczeniach, preferencjach światopoglądowych, czy sympatiach politycznych. Skupiajac swoją uwagę w merytorycznych punktach naszych zainteresowań unikamy pokusy niepotrzebnych wartosciowań interlokutorów, utraty celu naszych zamierzeń i dążeń.
Celem Stowarzyszenia Europejskiego, ktore wspolzakladalem w Sosnowcu w 1999 roku  jest m.in. pomoc licznym srodowiskom (naukowym, artystycznym, kulturalnym i oswiatowym, gospodarczym, mlodziezowym, sportowym i innym) w rozwoju kontaktow umozliwiajacych przenikanie i wzajemne wzbogacaniesie spolecznosci regionalnych w Polsce i w Europie; deklarowana na pismie wola wspolpracy roznych podmiotow miala nie tylko promowac zainteresowane regony i podmioty ale i sluzyc popieraniu idei spoleczenstwa obywatelskiego i samorzadnosci lokalnej. Polacy w Będzinie winni mieć także bliżej w Unii Europejskiej do Słowaków w Popradzie i w Kežmarku. Miasta te były w przeszłości miejsami spotkań ludzi wielu kultur i grup narodowościowych; Niemcy i Zydzi, Cyganie (Synti i Roma) mają szansę wnieść swój wkład do Dialogu dla Przyszłości, projektu Wspólnej Przestrzeni Kulturowej - Instytutu Wielokulturowości, który chcielibyśmy wspólnym wysiłkiem wielu Osób i Podmiotów założyć i ugruntować. Od lat czynimy przygotowania do tego dzieła. Pragniemy zainteresować Projektem Sejm RP. Zwracamy za Pani pośrednictwem do Pana Posła Marka Borowskiego, Przewodniczącego Komisji Łączności z Polakami za Granicą, Członka Komisji Spraw Zagranicznych. Opieka nad Pomnikami wspólnej Martyrologii naszych Narodów winna być punktem wyjścia w pracy nad realizacją projektu Przeszłość dla Przyszłości - Instytut Wielokulturowości,  który będzie Zadaniem dla tych, którzy zechcą doń przystąpić. Zapraszam serdecznie do zainteresowania się projektem Wspólnej Przestrzeni Kulturowej.

Z szacunkiem. Stefan Kosiewski 

----- Original Message ----- From: Marek Borowski To: 'Donat LUSK' Sent: Monday, March 31, 2008 2:47 PM Subject: RE:Pomniki
Dot. Pomników na Słowacji.


Proszę o podanie szczegółów, postaramy się pomóc. Ochroną pomników oraz ich konserwacją zajmują się Wydziały Konsularne oraz Rada Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa.
Pozdrawiam Maria Bogusz

From: Donat LUSK [mailto:vo...@o2.pl]
Sent: Monday, March 31, 2008 2:13 PM
To: Marek Borowski; sowa-frankfurt@googlegroups.com
Cc: sz...@szcpv.org


 Czy to biuroposelskie@borowski.pl, bo mamy Przyjaciół i pomniki na Słowacji, które upamiętniają Martyrologię Narodów?  Pomniki  zbudowane zostały przez naszych Przyjaciół ze Związku Byłych Więźniów Politycznych w Czechosłowacji za ich prywatne pieniądze i wymagają konserwacji, a budynek w którym to stowarzyszenie ma swoją siedzibę w Popradzie zmienił ostatnio właściciela i jest nim obywatel holenderski.  Potrzebna jest pomoc oraz interwencja, a pan Marek Borowski przynależy do dwóch Komisji Sejmu RP.


39. výročia okupácie Československa - filmovy dokument z akcie ti mozem poslat a prilozis ho ku ziadosti pre Sejm http://www.szcpv.org/07/kosice4.html
DVD filmovy dokument z akcie ti mozem poslat a prilozis ho ku ziadosti pre Sejm
Napis mi tvoju adresu kam mam DVD poslat.
Pozdravuje Fero
  

za Poľské veľvyslanectvo pani Ivona Fronczek
Príhovor Dr. Bogdana  Wrzochalovského, Chargé ďAffaires ad interim Poľskej republiky

Pietna spomienka pri príležitosti 39. výročia okupácie Československa v roku 1968 v Košiciach

 
http://cesko.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?157126

http://kulturzentrum.w.interia.pl/1.html
11:12, kulturzentrum , Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego u nas we Frankfurcie
Link Dodaj komentarz »  
  3.04.1998 im Bürgerhaus Nied 3. April 1998 - Frankfurter Forum für Europa http://yes.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?61930 16:08, kultur , in Polen
Link Dodaj komentarz »
http://pons.blox.pl

Borowski spowiada Ziobro Miroslaw ROGALA Chicago IL Artysta Help-convert-przekonwertowac BOROWSKI - BERMAN...

by SOWA magazyn europejski

 


Szanowna Pani, dziekuje za mila rozmowe telefoniczna podaje swoje namiary i numery: 0049-69-....... pozdrawiam serdecznie kosiewski.
 Add me to your address book ----- Original Message ----- From: sowa To: Marek Borowski Cc: szcpv@szcpv.org Sent: Wednesday, April 02, 2008 4:43 PM Subject: Stefan Kosiewski, Frankfurt do: Pan Marek Borowski, Sejm RP - Biuro Poselskie, Pani Maria Bogusz

http://sowa-magazyn.blogspot.de/2016/01/miroslaw-rogala-chicago-il-artysta-mamon.html

Rating:     best   1 2 3 4 5   junk

Comments

Show: standard | active first | last posts | all
Article was not commented yet.


New comment

Topic:
Name:
Notif. e-mail *:
Comment:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [img]
Answer numerically please: The sum of six and nine